Site rengi

Tasarım

ALTIN 524,31
DOLAR 9,2220
EURO 10,7186
BIST 1.410
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 21 °C
Hafif Sağanak

İlişkinizde sakınmanız gereken 9 yanılgı

05.05.2021
95
A+
A-

İlişki yaşarken bu yanılgılardan sakınırsanız aşık olduğunuz adam her zaman sizinle olmak isteyecektir.

Yanılgı 1: Hayatınızla alakalı ayrıntıları hemen açıklamak

Daha Önceki ilişkileriniz veya anneniz ile alakalı ayrıntıları netlikle hemen paylaşmamalısınız.

Neden yapmamalısınız?

Özel bilgilerinizi o sormadan açıklamanız, onun da kendisiyle alakalı gizemlerini açıklaması gerektiğini düşünmesine neden olabilir. Bu da onu riskte sezdirir. Ayrıca sizinle alakalı bir merakı kalmaz ve seri bunalır. Gizemlerinizi paylaşmadan evvel karşılıklı güvenin oluşmasını beklemelisiniz.

Nasıl yasaklayabilirsiniz?

Konuşmadan evvel düşünürseniz, ağzınızdan çıkacak sözcükleri hakimiyet edebilirsiniz. Geçmişiniz ile alakalı bir mevzuyu gündeme getirmeden evvel, bunu dinleyecek birinin ne sezeceğini düşünmenizi öneriyor psikologlar. Şayet vazgeçeceğiniz tesir kulağınıza güzel geliyorsa, o zaman durmayın söyleyin, ama değilse o zaman susmayı seçim edin.

Yanılgı 2: Komutan rolüne bürünmek

Hepimiz bir yarıyıl nereye gidileceğine, kimlerle görüşüleceğine, hangi filmin izleneceğine karar veren hakimiyet manyağı olmadık mı?

Neden yapmamalısınız?

Tarihte gördüğümüz misaller bize tüm diktatörlerin sonlarının pek de parlak olmadığını gösteriyor. Çevrelerindeki bireyler kendilerine kesintisiz ne yapmaları gerektiğinin söylenmesinden bunalıyorlar. İlişkilerde de aynı gidişat mevzubahisi; insanlar kesintisiz kendilerine ne yapmaları gerektiğinden söylenmesinden usandı. Hiç kimse bir ilişkide kendini eforsuz taraf olarak görmek istemez. Zira bir ilişkide her iki tarafın da denk olması gerekir.

Nasıl yasaklayabilirsiniz?

İnsanlara güvenmek her zaman çok da kolay değildir. Fakat bazı gidişatlarda bunu yapmaya mecburi olursunuz. Onu baskı yapmayın, sevgilinizi kendi kararınıza uymaya zorlamaktansa ikinizi de ilgilendiren mevzularda beraber karar almaya çalışın. Erkek dostunuz, ona karar verme serbestliği sunduğunuz için mutlu sezecektir.

Yanılgı 3: İlişkiye cinsellikle istikamet vermek

Çok bireyin uyguladığı ancak zaman içinde geri tepen numaralardan biridir. Daha Önceki çağlardan beri kadınlar albenilerini kullanarak erkekleri elde etmiş, gizemlerini ele geçirmiştir.

Neden yapmamalısınız?

Karşıdaki bireyi cinsel cazibe ile hakimiyet etkenin etik ebadı senelerdir tartışılan bir mevzudur. Şunu unutmamanız gerekir: Bir erkeğin kendini manipüle eden bir kadına saygı dinlemesi oldukça güçtür.

Nasıl yasaklayabilirsiniz?

Erkek dostunuzla yatağa giderken sebeplerinizi gözden geçirin. Gerçekten onu istediğiniz için mi yoksa değişik bir temenniniz olduğu için mi bunu yapıyorsunuz? Şayet verdiğiniz yanıtlar sizi tatmin etmiyorsa, muhtemelen bunu yapmamanız gerekiyordur. Bir adım geri çekilip gerçekten ne istediğinizi ona nasıl aktarmanız gerektiğini düşünmelisiniz.

Yanılgı 4: Her şeyi faciaya çevirmek

Bazı kadınlar bir vakit sonra “Artık beni sevmiyorsun, yaptığım fedakarlıkları görmüyorsun” diye söylenmeye başlar. Sevgilisini terk etmekle tehdit eder, erkek değişeceğine söz verir, ona ne kadar çok değer verdiğini söyler, araları düzelir. Reelinde, erkek kendini hala karşısındakine adamamıştır, yalnızca tıpkı mızmızlanan bir çocuğa davranır gibi, onu uysallaştıracak şeyleri söylemiştir.

Neden yapmamalısınız?

Reelinde karşılıklı yapılan şey, birbirine palavra söylemektir. Bu gidişat her iki tarafın da duygusal anlamda tükenmesine neden olacaktır. Yüksek seviyede yaşanan duygusal krizlerin neticesinde erkek bir vakit sonra bu gidişattan yorularak ilişkiyi sonlandırır. Bu vaziyette kadın ya o güne kadar savurduğu tehditleri yerine getirir ya da hiçbir şey yapmayarak tehditlerin boş sözlerden ibaret olduğunu ortaya çıkararak eminliğini yitirir.

Nasıl yasaklayabilirsiniz?

Hem kendinize hem de partnerinize karşı dürüst olmalısınız. Reelinde söylemek istediğiniz şey “Kendimi güvende sezmiyorum” ise bunun yerine “Beni sevmiyorsun” demeyin, ilişkinizden ve erkek dostunuzdan ne istediğinizi öğrenil ve bunu doğru biçimde dile getirin.

Yanılgı 5: Hemen tasarılar yapmak

Düşlerindeki konutu, çocuklarının isimlerini, bir sonraki haftanın tasarılarını yapmaya başlayan kadınlar genelde, bu tasarılara o kadar odaklanırlar ki ilişkilerinin o andaki sevincini ve mutluluğunu yaşayamazlar.

Neden yapmamalısınız?

Zira hayat çok kısa! Gelecekle alakalı tasarı yapmak ehemmiyetlidir fakat ilişkinizi de dolu dolu yaşamanız gerekiyor. Kendi başınıza erkek dostunuzla hafta sonu ne yapacağımızı tasarılarsanız rastgele bir nedenle bunlar bozulduğunda büyük hayal kırıklığı yaşarsınız. Azıcık kendiliğinden olmak gerekiyor.

Nasıl yasaklayabilirsiniz?

Tasarı rakamını eksilterek ilişkinizi kurtarabilirsiniz. Kendinize bir tasarı yapma kotası koyun ve bunun haricindeki günleri natürel akışına vazgeçin.

Yanılgı 6: Onun kurtarıcısı olmaya çalışmak

Kadınlar aşık oldukları insanın meselelerini çözen tek insan olmayı isterler.

Neden yapmamalısınız?

Bir Hayli kadının sevgilileri ile alakalı mevzuları düzenlemek için verdikleri mücadele, doğru gitmeyen bir ilişkiyi sürdürebilme gayretidir. Karşınızıkini kusurlarını düzenlenebilir olduğunu düşünmeyin. Bu, içten içe onun size uygun olmadığı fikriden kaçmaktır.

Nasıl yasaklayabilirsiniz?

Sevgilinizin meselelerine takat bulmaya çalışmanın yararı yok. Şayet buna sabrediyorsa onu olduğu gibi kabul etmelisiniz ya da kendinize yeni bir yol çizmelisiniz. Şayet gerçekten dayanağa gereksinimi olduğunu düşünüyorsanız onu bir terapiste yönlendirin.

Yanılgı 7: Borç vermek ve hediyeler almak

Erkek dostunuza hediyeler almak veya ona borç para vermek sizin ne kadar iyi biri olduğunuzu göstermez.

Neden yapmamalısınız?

Mübalağalı hediyeler reelinde duygusal meselelerin üstünü örter. İlişkinizden hediye kolilerini kaldırdığınızda, aranızdaki hakikat meselelerin neler olduğunu görebilirsiniz.

Nasıl yasaklayabilirsiniz?

Bunu neden yaptığınızı kendinize mesele. Hediye almaya karar verdiğinizde reelinde unutmak istediğiniz bazı problemler mi var? Dinlemek güzel gelmeyebilir ama erkek dostunuz sizden para istiyorsa dikkatli olun. Neden paraya gereksinimi olduğunu ve neden bunu sizden istediğini kavramaya çalışın.

Yanılgı 8: İlişkinin sizi mutlu etmesini beklemek

Bir Hayli kadın ilişkiye başladığında her şeyin yerine oturacağını ümit eder. Ama ne yazık ki hakikat hayatta her şey hemen istenilen gibi olmuyor.

Neden yapmamalısınız?

Bu cins temenniler reelci değildir. Düşündükleriniz olmadığı zaman hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz.

Nasıl yasaklayabilirsiniz?

Karşılıklı olarak temennilerinizi ve ne kadar reelci olduklarını konuşun. Başka dostlarınıza ve değişik alaka alanlarına zaman ayırın. Erkek dostunuzu hayatınızın merkezi olarak kabul etmeyin. Kendi dünyanıza sahip çıkın.

Yanılgı 9: Sık tesadüfülen yatak kusurları

Sarılmasını beklemek

Sevişme sonrasında erkeklerin sistemleri kapanıyor. Size sarılmasını beklediğiniz sırada onun yata kalması, duygularında bir yetersizlik olduğu anlamına gelmez. Huzur ve mutluluktan bitkin düşmesini bir övgü olarak değerlendirebilirsiniz.

Cinsellik ve aşkı karıştırmak

Cinsellik; kadınların, güçlü duygusal bağ kurulmasını sağlayan beyindeki oksitosin salgısını çoğaldırıyor. İşte bu sebeple bir hayli kadın geçici ilişkilere pek sıcak bakmaz. Erkeklerin oksitosin imali ise çok daha düşük seviyede olduğundan, bağlılık olmadan yaşanan cinsellik onlara daha kolay kazanç.

Erkeğin her zaman cinselliğe hazır olmasını beklemek

İlişki ilerledikçe ilk zamanlarda yaşanan fiziksel istek, yerini zekasal isteğe vazgeçer. Cinsel istek daha fazla zekasal ihtarlarla tetiklenir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.