Site rengi

Tasarım

ALTIN 793,64
DOLAR 13,4726
EURO 15,2894
BIST 2.011,16
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 3 °C
Karla Karışık Yağmurlu

Erkekler duygusal tatminsizlikten kandırıyor

22.04.2021
89
A+
A-

Kandırılmış olmanız, sizin ablavut, çirkin, tahammül edilemez bayanlar olduğunuz anlamına gelmez. Fakat pekâlâ, o erkeğin kendine güvensiz, kendine göre çirkin, kendine tahammül edemediği anlamına gelebilir.

Konutluluk danışmanı M. Gary Neuman, erkekler ve kandırma ilişkisi arasındaki reeli ortaya çıkarmak için kandıran ve kandırmayan 200 konutlu erkeği araştırdı.

Erkekler neden kandırır? Konutluluk uzmanı Neuman, erkek kandırması üzerine muhtelif araştırmalar yapıyordu ve en doğru yanıta nasıl erişeceğini, karısının bir sualiyle buldu. “Bunu kandıran adamlara sormak daha manalı olmaz mı?” dedi karısı ve danışmanımız, 200 konutlu, kandıran ve kandırmayan kocayla araştırma yapmaya koyuldu. Böylece The Truth about Cheating Kandırma Hakkındaki Hakikat adlı kitabını yazdı.

İşte Lafçı Hayat’tan Eylül Hande Çiftçioğlu haberine göre kandıran ve kandırmayan erkekler hakkındaki belirtilerden kimileri:

% 48’i duygusal tatminsizlikten dolayı kandırıyor…

Erkeklerin daha çok seks için kandırdığı söylemi, artık yalnızca bir efsane. Yapılan araştırmaya göre erkeklerin yalnızca % 8’i cinsel tatminsizlikten dolayı eşlerini kandırıyor. Neuman, “Kültürlerimizde erkeklerin seks yaşamında daima mutlu olması gerektiği…” doğrultusunda bir yosunu olduğunu söylüyor. Fakat erkek, yalnızca cinsel anlamda değil, duygusal olarak da tatmin olmak istiyor. Fazla duygusal gözükmeyi hoşlanmayan erkekler, eşlerinden bu mevzuda muhtelif arzlarda bulunmuyor. Gerçeğinde en az bayanlar kadar alaka ve özellikle de takdir edilmeyi bekliyor erkekler. Bayanlar kadar erkekler de anlaşılmak istiyor. Çoğu zaman yaptıkları her şey için eşlerinden onay bekliyorlar. “Her zaferli erkeğin arttaki bayan” burada devreye giriyor.

% 66’sı kandırma esnasında kabahatlilik dinliyor

Bu azıcık korkutucu gözükebilir. % 66 az bir sayı. Gerçeğinde kandıran erkeklerin % 68’i asla vefasız olduklarını düşünmüyor, bu sanıyorum bireyin kendi palavrasına inanmasının bir ispatı. Kandırdıktan sonra pişman seziyorlar yeniden de. Araştırmaya göre erkeklerin hemen hepsi “keşke bunu yapmasaydım…” diyormuş. Fakat reel mesele şu ki; kabahatlilik duygusu kandırmaya gayeli bir erkeği durdurmaya yetmiyor. Erkekler kendilerini ve duygularını bir biçimde parçalara ayırıyor ve onlarla kendi kendilerine muhtelif uyuşmalar yapıyor. Bu biçimde duygularını zati yeterince sarih dile getiremeyen erkek, palavralarını da söylerken daha rahat olabiliyor. Başka Bir Deyişle kocanız size, sizi hiçbir zaman kandırmayacağına dair antlar etse de gözü kapalı inanmak pek doğru değil.

% 77’sinin sevgilisini kandıran yakın bir dostu var

Emredin size “Bana dostunu söyle sana kim olduğunu söyleyeyim” mottosuna bilimsel cevap. Kendi kendilerine şöyle söylüyorlar, “En yakın dostum… O iyi bir adam, ciğerim, evet başka bayanlarla görüşüyor ama karısını beğeniyor, belki de hoşlanmıyor, kankam, sevgilisini kandırıyor, bunun yanlış olduğunu söylersem benimle dalga geçer, benim neyim beceriksiz, ben de görüşürüm başka bayanlarla, natürel yaa… kim öğrenecek?.. Arkadaşım sevgilime söylemez zati.”

Birlikte dışarıda zaman geçiren erkek dostlardan birinin gözlerinin fıldır fıldır olması, değişik erkekleri de etkiliyor. Uzun bir ilişkisi ve deneyimi olmayan, kısa süreli ilişkiler yaşayan, çapkın dostlara sahip erkekler de kandırma eğilimli oluyor, bu dostlar kandırmayı hukukileştiriyor.

% 40’ı “değişik bayan”la dükkanında tanışıyor

İş yerindeki dostluk, tarafların birbirini karşı tür olarak görmesi yerine yalnızca iş dostu olarak gördüğü biçiminde olabildiği gibi; taraflardan birinin dostluğa duygusallık karıştırması, muhtelif komplimanlar göstermesiyle ilişkinin ebadını değiştirebilmekte. Azıcık sıkıntılı ve karışık bir konut; aile yaşamı; erkeğin gerekçesi olabiliyor basitlikle, bahane hazır. Zati sıkıcı olan iş yaşamına bir tutam tatlı katmaktan kim hasar görebilir ki? Tabi ki kandıran adamın eşi, sevgilisi, karısı, ailesi; “değişik bayan”! Neticede de belki kandıran erkek. Bir proje için dışarıda buluşan, birlikte iş seyahatine çıkan bayan-erkek iş dostları için bir ilişki mevzubahisi olabiliyor.

% 12’si kapatmalarının eşlerinden daha çekici olduğunu söylüyor

Fiziksel olarak daha çekici bir şahısla daha iyi seks yapılacağı düşünülür. Peki neden daha çirkin bir vücutla kandırılıyoruz? Erkeklerin duygusal boşluklarını doldurmak için kandırdıklarının bir delili de burada ortaya çıkıyor, seks daha sonra geliyor.

% 6’sı ilk buluşma günü kapatmalarıyla seks yapmış

Erkeklerin % 73’ü kandırdıkları bayanlarla bir aydan fazla bir zamandır görüşmekte olduklarını söylüyor. Bunun anlamı, dikkat etkeniz halinde kandırma asıllaşmadan sinyallerini görebilecek olmanız. Telefon görüşmelerinin eksilmesi, dışarıda daha fazla zaman geçirmesi, seks isteğinin eksilmesi, muhtelif sebeplerle, olur olmadık nedenlerle münakaşaların çoğalması… Tanıdık geliyor mu?

Her ilişkide içten olmak en iyisi. “Tüm erkekler kandırır” genellemesi ve klişesine bütün de burada karşı çıkarak yazıyı sonlandırıyoruz. Kandırıldığından şüphelendiğinde geri dönüşü olmayan bir yolculuğa başlar bayan. Hisleri kuvetli olan bayan; belki aşkından gözlerini sımsıkı bağlamış olduğu için kocasının hiçbir yanılgısını görmeyen bayan, şimdi erkek için güçlü günleri başlatıyor demektir.

Kandırılmak dünyanın sonu değil, yazının ilk paragrafını okuyup geri dönün. Belki de siz yalnız olmak için dünyaya geldiniz, yorgan döşek kendinizi sefil etmeye ya da tencere tava yıkmaya gerek yok. Konutluluk danışmanı Neuman natürel ki, konutluluğu kurtarmak için birtakım tekliflerde bulunuyor. Artık günümüzde bir ilişki yaşamanın iyice güçleştiği ve boşanmaların arttığını öğreniyoruz. Hakikat aşkı ve sevgiyi, güveni üzerine bir de hürmeti bulmak oldukça güç. Bulduğunuza inanıyorsanız elbette onu gözetmek için elinizden geleni yapın. Gerekirse bir uzmandan takviye alın. Bir küllük kırıldı mı tekerrür aynı muhteşemliğe ulaşamaz, ilişkiyi gözetmek için geç olmadan sahip çıkın ona.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.