Site rengi

Tasarım

ALTIN 975,58
DOLAR 16,6334
EURO 17,5076
BIST 2.515,61
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 25 °C
Açık

Ciddi bir ilişkide bunları arayın

17.04.2021
133
A+
A-

Bir vakittir berabersiniz. Onu gördüğünüzde karnınızda suratlarca kelebek uçuşuyor, sizi telefonla her aradığında kalp atışlarınız aniden süratleniyor ve onunla öpüşmek baştan ayağa kadar tam bedeninizi ürpertiyor. Aranızda bu kadar müthiş bir elektrik olduğunu seziyorsanız, tüm yaşamınızı onunla paylaşıp paylaşamayacağınızı düşünmenizin zamanı belki de çoktan gelmiş demektir.

Ancak unutmayın ki aranızdaki eforlu ve coşku verici fiziksel bağı, birbiriniz için yaratıldığınızın ispatı olarak algılamak, oldukça sık yapılan bir kusurdur. Kimyevi çekim natürel ki çok ehemmiyetli ancak tam ha-yatınızı etkileyecek olan kritik son kararı ona vazgeçmemelisiniz. Bu duyarlı mevzuda karara varmadan evvel dikkat faktörüz gereken başka bazı ehemmiyetli şeyler de var. Tahlili unuttuğunuz öbür ehemmiyetli belirtiler, karşınızdaki erkeğin kişilik özelliklerini size açıklayarak ilişkinizin uzun vadedeki durumunu basitçe öngörmenizi sağlayabilir.

Ne istediğini öğreniyor

Beraber olmak istediğiniz erkek, uzun vadede emellerini ve heveslerini ifade edebilmeli. Gelecek için maksatları olmayan bir erkek, kendisini sizinle asla bağdaştıramaz. Kısacası, “gelişince” ne olmak istediğini öğrenmezse, size bağlanması da oldukça efor olur. Sakın yaşamının emellerini yavaş yavaş keşfedeceği izlenimine kapılmayın. Erkek dostunuz onları keşfettiğinde bu emellerin sizinkilerle, örtüşmediğini fark edebilirsiniz. Yapılan bu yanlış, 20’li ve 30’lu yaşlardaki insanların erken yaşta evlenip boşanmalarına neden oluyor. Her iki taraf da gelecek tasarıları hakkında fikir sahibi olursa, mutsuz ilişkiler büyük miktarda yasaklanmış olur.

İyimser bir yaşam görüşüne sahip

Yapılan son araştırmalara göre, yaşamda mutlu olma felsefesini özümseyen erkeklerle bera-ber olan bayanlar ilişki içerisinde kendilerini daha güvende seziyorlar. Ayrıca bu erkeğin iyimserlik seviyesi ilişkinin ne kadar eforlu olacağını da tanımlıyor. Sevinçli erkekler, size, güzelinize gitmeyen bir vaziyetin iyi güzergahını gösterebilirler. Ayrıca, ufak aksaklıkların neşelerini kaçırmasına izin vermezler ve yaşamı akışına göre yaşamasını da öğrenirler, iyimser bakış açısına sahip olmasının yanı gizeme birlikte olduğunuz şahsın sizi güldürebilmesi de çok ehemmiyetli. Mizah kavrayışına sahip olmak, birlikte yaşayacağınız tüm güçlüklere karşı basitçe göğüs germenizi sağlar. Onun bu özelliği, rahat olduğunun ve vakaları çok ciddiye almadığının da göstergesidir. Ayrıca paylaştığınız tecrübelerin gülünç güzergahını görmeniz birlikte geçirdiğiniz giderekil daha kıymetli kılar.

Hâlâ sırlı

Bir ilişkinin ilk zamanları bir hayli coşku vericidir zira henüz birbirinizi tanıma safhasındasınızdır. Ancak bu yarıyıl bittikten sonra dahi, erkek dostunuzun sizi, kendi hakkında az da olsa merakta vazgeçmesi gerekir. Onu harekete geçiren şeyleri bütün anlamıyla öğrenmemeniz oldukça sıhhatli bir gidişattır. Her ne kadar ilk etapta her şeyini sizinle paylaşan bir erkeğe kendinizi daha yakın hissetseniz de, zamanla sizi bu ilişkiye sürükleyen sır etmenini kaybedebilirsiniz. Onu bir sevgiliden çok, dostunuz olarak görmeye başlayabilirsiniz. Aile ilişkileri gibi bazı muhakkak başlı mevzularda size açılmasını isteseniz de, bazı hudutlar da korunmalı. Hayatının tüm ayrıntılarını sizinle paylaşması sırtında çıkan sivilcenin son vaziyeti gibi zamanla ilişkiyi hırpalar. Dostları hakkında fazla şey paylaşmıyorsa, bu, onun bazı şeylerin saklı kalması gerektiğini kavradığını gösterir.

Sizin için değişmeye hazır

Bir erkeği değiştiremeyeceğiniz doğru ancak sevgiliniz sizin için değişmeye hazır olmalı. Bazı tavırları sizi rahatsız ediyorsa, misalin size istediğiniz kadar alakalı davranmıyorsa, kasvetlerinizi dinlemiyorsa ortada bir mesele var demektir. Kendi meselelerine gelince; sunduğunuz çözüm tekliflerini dinlemeli ve bu teklifler üzerinden ne yapmak istediğine karar verebilmeli. Ayrıca aşık olan bir erkek, daha sık öz tenkit yapar ve beraber olduğu bayanı rahatsız eden tutumlarını düzenlemek için uğraşır. Araştırmalar, galibiyetli konutluluklara sahip çiftlerin zaman içerisinde birbirlerini az da olsa değiştirebilenler olduğunu gösteriyor.

En ehemmiyetlisi, beraber olduğunuz erkeğin değişme ve sizinle beraber büyüme kapasitesine sahip olması gerekiyor, misalin, oturup maç izlemekte nse sizinle sinemaya gitmeyi öneri etmesi buna kolay bir misal olabilir. Bu mevzuda adım atmıyorsa usunuzda ilişkinizle alakalı sual işaretleri oluşması kaçınılmazdır. Şayet kendi İlgi alanlarını sizinkilerle birleştirmeye gönüllü değilse, eninde sonunda onu geride vazgeçmek zorunda kalacağınızı unutmayın.

Mali mevzularda mesullük sahibi

İlişkide mesele yaratabilecek en duyarlı şeylerden biri de parasal mevzulardır. Erkeklerin nakit paralarını hakimiyet etme şekillerinin onların kişilikleri hakkında çok şey ifade ettiğini söylemeliyiz. Şayet ödediği bir hesabın fişine gizliyorsa, ay başında ödemelerini tertip etmek için çalıştığını görüyorsanız hesabını öğrenen bir erkekle beraber olduğunuzu düşünebilirsiniz. Parasını yönet etmekte zorlanan bir erkek, sabırsız ve kendini hakimiyet etme mevzusunda başansız bindir. Üstelik, parasal mevzularda pervasız olan erkeklerin eşlerini kandıran erkeklerle pek çok ortak doğrultuyu bulunduğu dahi söylenebilir. Ancak elbette sevgilinizin pinti olmasını da istemezsiniz. Şayet arada bir sizin için para tüketmiyorsa, hesabını öğrenmesinin bir bedeli olmadığını usunuzdan çıkarmamaya çalısın.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.