Site rengi

Tasarım

ALTIN 992,10
DOLAR 16,8853
EURO 17,8334
BIST 2.554,08
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 26 °C
Parçalı Bulutlu

10 yaş genç görünmenin gizemi

04.07.2021
117
A+
A-
10 yaş genç görünmenin gizemi

Hiçbir şey sizi fazla geçimli takımlar, tepeden tırnağa bir modacıdan giyinmek, çok gayret etmiş ya da hiç çabalamamış görünmek kadar yorgun ve silik gösteremez.

Tepeden tırnağa aynı tasarımcıdan giyinmiş, çantası ve ayakkabısını takım olacak şekilde eşleştirmiş bir kadın görürseniz şayet, 60 yaşın üstünde olduğuna dair bahse girebilirsiniz. Kusursuz gibi görünebilir ama asla genç ve modern değildir. Kredi kartınızı tek bir modacıya tüketmek sizi yaşlı gösterir çünkü stilinizi sınırlar. Bu aynı, ziyaret ettiğiniz bir evin mobilyalarının ve aksesuarlarının aynı mağazadan seçilmiş olması ve bir katalog evgibi görünmesine benzer. Natürel ki evinizi kataloğa göre seçmenizde hiçbir yanlışlık yok hatta bu belki bir hayalin gerçekleşmesi gibi bir şey fakat biz sizi konuşuyoruz ve çıtayı yükseltiyoruz.

Kişisel stilinizi oluşturun

Modern olan, seçmeci olarak benzersiz kişisel stilinizi oluşturmaktır. Kişisel tarz ne demek diye sormayın sakın, henüz farkında olmasanız da, sizin de bir stiliniz var! Bu yüzden ”bütün takım kıyafet” konseptini aklınızdan çıkartın. Tepeden tırnağa geçim içinde olan kıyafetler almaktan hemen vazgeçin. Bunun yerine şu anki modaya hizmet eden güncel birkaç parça satın alın, renklerine ve stiline göre zaten sahip olduğunuz değişik parçalarla kombinleyin.

Kıyafetlerinizi renklere göre düzenleyin

Dolabınızdaki tüm seçenekleri rahatça görebilmeniz için, onları tane tane renklerine göre düzenleyin. Şık bir mağazaya gittiğinizde oradaki ürünler takım olarak değil parça parça ayrılmış ve düzenlenmiş gidişat dadırlar, siz de bundan esinlene- bilirsiniz. İşte şimdi üstleri, ceketleri ve kazakları pantolonlarla, eteklerle ve jeanlerle, tarzınızı konuşturacak şekilde eşleştirme zamanı. Sokakta yürürken, siyah bir hırkayı, belini kavrayan sihirk, kalın, ten bir kemerle bitirmiş, hayvan baskılı kalem etek; dize kadar kahverengi süet çizmeler giyen ve sarı çanta takan bir kadın görürseniz şayet, işte bu modernliktir.

Uzun hırka ceket yerine geçiyor

Değişikliktir, ilginçliktir, kalıp gibi olmak değildir. Kendine güvenen ve tarz sahibi olan bir kişi, özellikle uzunca bir hırkanın yeni ceket olduğunu ve dolapta mutlaka olması gerektiğini artık biliyorsunuz. Zahmetsiz şıklık artık genç ve modern görünmektir. Çok çabalamak ise yaşlı görünmekten başka bir şey değil. Kilit nokta şu ki, çok çabalamış gibi görünmeden şık olmaktır.

Demode kurallardan kurtulup yenilerine alışın

Ye­ni mo­da akım­la­rı­nı öğ­ren­me­den ön­ce, es­ki kli­şe­le­ri ha­fı­za­nız­dan sil­me­niz ge­rek. “A­yak­ka­bı­la­rı­nı­zı çan­ta­la­rı­nı­za uy­du­ru­n‘­’ gi­bi de­mo­de ku­ral­lar­dan bah­se­di­yo­rum veya “­Kı­şın as­la be­yaz giy­me­yi­n‘­’ gi­bi es­ki ge­le­nek­ler­den. Bu es­ki ku­ral­la­rı yık­mak güç bi­li­yo­rum he­le ay­nı şey­le­ri 16 ya­şın­dan be­ri bi­linç­siz­ce duy­muş­sa­nız. Ar­tık ye­ni­lik­le­ri öğ­ren­me za­ma­nı, kim bi­lir do­la­bı­nız­da keş­fet­me­di­ği­niz ne ka­dar çok giy­si var­dır.

Hem böy­le­ce pa­ra­dan da ta­sar­ruf yap­mış ola­cak­sı­nız. Ye­ni ku­ral­la­rı ta­kip et­ti­ği­niz sü­re­ce da­ha az sa­tın alıp, kı­ya­fet­le­ri­ni­zi da­ha çok giy­miş ola­cak­sı­nız. Be­yaz göm­le­ği­niz­le, si­yah dik ya­ka kaş­mir ka­za­ğı­nız­la, kah­ve­ren­gi düz ete­ği­niz­le ve ko­yu renk kot pan­to­lo­nu­nuz­la çok yön­lü­lü­ğü or­ta­ya çı­kar­ta­bi­lir­si­niz. Mo­da­cı­lar el­le­ri­ni ha­va­ya kal­dı­rıp “Ar­tık ku­ral yo­k‘­’ di­ye ba­ğı­rı­yor­lar. As­lın­da bu­nu söy­ler­ken bütün an­la­mıy­la dü­rüst de­ğil­ler. El­bet­te ku­ral­lar var ama ye­ni ku­ral­lar.

ESKi KURALLAR

*Çantanızı her zaman ayakkabınıza uydurun.
*Kışın beyaz giyilmez.
*Siyah rengi lacivert ile giymeyin.
*Siyahın tonlarını bir arada giymeyin.
*Aynı kıyafette asla iki ayrı modeli veya baskıyı bir arada kullanmayın.
*Metal parçalar yalnızca gece içindir.
*Çoraplar ten rengi olmalı.
*Günlük kıyafetlerinizle mücevher kullanmayın
*Jeanler yalnızca günlük kullanım için uygundur.

YENi KURALLAR

*Takım olmak sizi yaşlı gösterir.
*Kışın beyaz, yazın siyah giyin-çok şık!
*Siyahı lacivertle birleştirin ve kahverengiyle.
*Tonu ne olursa olsun siyahı siyahla birleştirebilirsiniz.
*Renk tonlarına göre birleştiğinde farklı desenler sizi zinde gösterir.
*Metalik günlük kullanım için de uygundur. Bu artık yeni natürellik sayılıyor.
*Ayakkabılar ten rengi olabilir, bacaklar çıplak.
*Artık günlük kıyafetlerle de mücevver çok şık duruyor
*Jeanler gece kullanım için son derece çekicidir, özellikle yüksek topuklarla ve şık bir üst giyimle.

Aysun Kaba

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.